Největší technologické trendy letošního roku

Největší technologické trendy letošního roku

1. Umělá inteligence

Umělá inteligence není nová oblast, ale v poslední době zaznamenala prudký nárůst popularity a rozvoje. Umělá inteligence se používá na mnoho různých úkolů. Možná jste viděli titulky o umělé inteligenci pro chatboty, samořídící auta a robotiku. Umělá inteligence byla také aplikována na finanční obchodování, jazykové překlady a mnoho dalších oblastí průmyslu.

Nejzajímavější vývoj v této oblasti je ve strojovém učení. Strojové učení je technika, která umožňuje počítačům učit se, aniž by byly výslovně naprogramovány. To

2. Rozšířená realita

Rozšířená realita (AR) nebo smíšená realita (MR) je koexistence reálného světa s počítačově generovanými daty.

Tato data se překrývají v živém videostreamu.

Data jsou do video streamu přidávána buď externím nebo vestavěným zařízením.

Zařízení může být ve formě brýlí, fotoaparátu, projektoru nebo jakékoli jiné formy displeje.

V případě AR založené na prohlížeči zobrazení

3. Rozpoznávání hlasu

Jak naprogramovat osvětlení vašeho domova tak, aby se rozsvítilo za soumraku

Soumrak a svítání jsou dvě denní doby, kdy se světlo mění nejméně, takže je ideální čas naprogramovat rozsvícení osvětlení vašeho domova.

Toho lze dosáhnout dvěma způsoby. Pro více technofily: Nainstalujte chytrou žárovku, která se připojuje k telefonní aplikaci, jako je Philips Hue. Pro staromódnější: Nainstalujte časový spínač do panelu jističe vašeho domova a

4. Technologie blockchain

Technologie blockchain je typ databázového systému, který ukládá data na více počítačích distribuovaným způsobem. Data může ukládat kdokoli v síti a nejsou řízena žádným centrálním orgánem. Data jsou šifrována a uložena v blocích, které jsou zabezpečeny kryptografií.

Blockchainovou databázi sdílejí všichni uživatelé sítě. S daty uloženými v blockchainové databázi nelze manipulovat, protože to bude vyžadovat data na všech počítačích v síti.

5. Zařízení internetu věcí (IoT).

Internet věcí (IoT) je síť fyzických objektů – jako jsou chytré telefony, vozidla, domácí spotřebiče a další zařízení – s elektronikou, softwarem, senzory a konektivitou, která těmto objektům umožňuje shromažďovat a vyměňovat si data.

Štítky

Rubriky článků

Oblíbené příspěvky

Základ inteligentního obsahu
Základní webová stránka
V čem nejvíce pomáhá mít vlastní webové stránky